Budete dědit? A chystáte se nemovitost prodat?

Budete dědit dům, byt, chatu či pozemek?

Nemovitost ale nechcete užívat a raději byste ji prodali a peníze využili jinak? 

Pokud budete chtít nemovitost prodat, je to možné až po dokončení převodu dědického řízení. 

Dědické řízení se může protáhnout. Vše zpracovává notář. Ten má za úkol naplnit dědickou smlouvu či závěť. Pokud nic takového neexistuje, řeší se dědické právo podle zákona. Pokud už teď víte, že budete chtít zděděnou nemovitost prodávat, počkejte až se vše vyřídí. Alespoň do té doby, než bude řízení zavkladováno na katastru. Zde ještě počkáte minimálně 21 dní na ochranou lhůtu.  

Během dědického řízení, dejte pozor na poplatky, které se k nemovitosti vážou – hypotéka, zálohy na elektřinu, plyn, nebo platby do fondu oprav. Bude potřeba doložit úmrtní listy a elektřinu vodu a jiné poplatky přepsat dočasně na někoho z majitelů.  Víte, jak je to s daní z nabití zděděné nemovitosti? Připravili jsme pro Vás článek na téma daně

Co Vás vše bude při prodeji zděděné nemovitosti čekat?

Vyklizení nemovitosti

Často se setkáváme s tím, že se dědicům do vyklízení nemovitostí moc nechce. Vliv mají emocionální vazby k předmětům nebo k místu samotnému. Na tuto situaci jsme připraveni. Máme spřátelenou firmu, která našim klientům nemovitost za příznivých podmínek pomůže vyklidit. Takže stačí když si odnesete, vše co se Vám hodí a se zbytkem si již poradíme my. V některých případech může být ponechání nábytku v nemovitosti výhodou. Pokud nemovitost koupí investor a zvažuje pronájem, může se zachovalý nábytek hodit jako vybavení. I na fotografiích není nábytek na škodu, kdy si lidé dokáží lépe představit jak jsou věci umístěny v prostoru. Pomoci při prodeji může také výmalba nemovitosti. 

Více majitelů nemovitosti

Pokud je dědiců nemovitosti více, z vlastní zkušenosti víme, že není jednoduché se vždy dohromady na všem dohodnout. Někdo by raději prodával sám, někdo vyžaduje realitní kancelář. Jeden by s rád nemovitost nechal, protože na ni má přece vzpomínky nebo by v ní rád bydlel ale nechce vyplatit ostatní dědice. Pokud je tomu tak, přečtěte si článek o prodeji podílů nemovitosti

Podle mě slouží makléř při prodeji nemovitosti, která patří více lidem jako moderátor celého obchodu. Jako člověk, který obchod řídí a komunikuje se všemi zastoupenými. Majitelé tak mají klid a nemusí se o nic starat a na ničem se složitě domlouvat. Všichni mají jistotu, že prodej proběhne hladce a spravedlivě s využitím právníka a tvorbu kupních smluv a advokátní úschovu. Pokud se majitelé domluví a veškeré vyřizování má na starost jeden člověk, může dostat plnou moc od ostatních majitelů a veškeré papírování, jako podpisy kupních smluv a smluv advokátní úschovy mohou být vyřízeny s jedním člověkem.  

Chcete pomoci s prodejem zděděné nemovitosti? 

Chcete pomoci s prodejem nemovitosti, kterou jste získali dědictvím? Kontaktujte nás. Poradíme Vám a vše vysvětlíme. Můžeme vše prokonzultovat i před vyřízením Vašeho dědictví. 

E-book na co si dát pozor

RE/MAX

brno a okolí

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz