výkup podílu na nemovitosti BRNO

prodejpolovinynemovitosti

Vlastníte spoluvlastnický podíl na nemovitosti a přemýšlíte o jeho prodeji?

Máte podíl na domě, bytě, pozemku nebo chatě? Často tento podíl získáte dědictvím a je na Vás se s ostatními vypořádat. Pokud nemovitost nevyužíváte nebo Vám k tomu něco brání, můžete podíl odprodat a zbavit se starostí. Máme kontakty na zájemce, kteří hledají podíly na prodej. Pomohli jsme tak už více klientům vyřešit problém s jejich podílem.

Jak na prodej podílu nemovitosti?

Chystáte se prodat podíl na nemovitosti? Víte za jakou cenu chcete část nemovitosti prodat? Rádi Vám pomůžeme s odhadem určit cenu, za kterou je reálné podíl odprodat. Dnes neplatí předkupní právo ostatních vlastníků nemovitosti, proto můžete v případě že se s dalšími spoluvlastníky nedomluvíte Vaši část odprodat třetí osobě. Předkupní právo platí jen u dědictví po dobu 6 měsíců.

Předkupní právo prodeje podílu nemovitosti

Podle občanského zákoníku bude předkupní právo náležet spoluvlastníkům. Bylo-li spoluvlastnictví založeno pořízením pro případ smrti nebo jinou právní skutečností. Mají ostatní spoluvlastníci k podílu po dobu šesti měsíců ode dne vzniku spoluvlastnictví předkupní právo. Poté můžete podíl Vaší nemovitosti odprodat i třetím osobám. V případě, že spoluvlastníci odmítnou právo na prodej můžete to řešit i dříve.

Jak probíhá prodej podílu nemovitosti?

Po vyplnění formuláře níže Vás kontaktujeme. Pobavíme se společně o Vašem podílu. Řekneme si, jak byste si představovali prodej podílu a co je pro Vás důležité. Zda rychlost nebo výše peněz za podíl atd. Poté co zjistím všechny informace, prověřím nabídky na odkup u zájemců. Nabídky Vám následně předložím a můžete se rozhodnout, zda Vám to dává smysl. Pokud ano, zajistíme kroky pro prodej podílu a vyplacení peněz za výkup podílu. Celý tento proces může trvat pár dní.

Proč lidé prodávají podíly?

Často mě kontaktují vlastníci podílů nemovitostí, kteří se nemohou dohodnout s ostatními spoluvlastníky. Většinou jde o problém se mezi sebou domluvit. Buďto Vás ostatní spoluvlastníci nechtějí vyplatit vůbec, nebo nabízí částku, která se Vám nezdá adekvátní, nebo se s Vámi vůbec nebaví. Možná jste se už několikrát snažili se spoluvlastníky dohodnout, ale pokud se to nedaří nikam posunout a je pro Vás situace už únavná je čas se po možnostech odkupu podílu pobavit se třetími stranami. Proto jsme zde my, abychom Vám to pomohli vyřešit.

Jak postupovat při prodeji podílu nemovitosi?

01.

Dokumenty k nemovitosti

Nabývací titul k bytu, aktuální výpis z listu vlastnictví stáhneme za Vás z katastrálního úřadu.

02.

Cenový odhad podílu nemovitosti

Jak dosáhnout adekvátní hodnotu z prodeje podílu? U podílu nemůžete očekávat, že Vám zájemce nabídne tržní cenu podílu z celého odhadu nemovitosti. Počítejte, že se cena podílu pohybuje cca 30% - 40% z ceny podílu. Pokud budete prodávat s námi, budeme se snažit Vám zajistit maximální cenu za Váš podíl.

03.

Závazky na nemovitosti

Máte na nemovitosti hypotéku? Máte ještě jiné závazky nebo exekuci? Nevadí se vším si umíme poradit. Bydlí v nemovitosti někdo z Vaší rodiny? U investorů je obvyklé, že nechají Vaší rodinu v nemovitosti bydlet a lze se dohodnout na různých podmínkách.

04.

Výkup podílu nemovitosti

Díky našemu seznamu zájemců, kteří chtějí peníze investovat Vám zprostředkujeme prodej nemovitosti v co nejkratším čase.

05.

Právní servis a zajištění obchodu

Vše si bereme na starost a zajistíme Vám kupní smlouvy zpracované od ověřeného advokáta, vklad na katastr. Případně další dokumenty pokud jsou potřeba.

Proč prodat podíl nemovitosti s námi?

Úspora času

Nemusíte se o nic starat vše zařídím za Vás. Můžete se věnovat jiným věcem.

advokátní servis

Máme ověřený advokátní servis pro přípravu kupních smluv. Postaráme se o všechny potřebné dokumenty a Vás budeme potřebovat jen k podpisům.

Diskrétnost

Vše řešíme diskrétně přesně podle Vašich představ.

Prodej za maximální cenu

Díky osvědčené databázi zájemců máte jistotu, že Vám najdeme kupci i na podíl nemovitosti, i když se nejedná o úplně typický druh obchodu.

DOTAZNÍK ODHAD CENY PODÍLU NEMOVITOSTI ZDARMA

Prodej ideální poloviny domu

Ideální podíl na vlastnictví nemovitosti je častým jevem u dědického řízení. Když sourozenci zdědí po rodičích dům, každému zpravidla připadne ideální část tohoto domu.

Spoluvlastnický podíl je častý i mezi manželi, kteří se dohodli na rozdělení společného jmění manželů (SJM), s tím, že nemovitost budou vlastnit každý jednou ideální polovinou.

Od 1.7.2020 již není povinnost předkupního práva, tzn. můžete prodat svůj spoluvlastnický podíl bez nabídnutí svého podílu.

V Jakém případě přistoupit na prodej podílu nemovitosti?
  • Pokud má každý z vlastníků jinou představu o užívání
  • Pokud s ostatními spoluvlastníky nechcete nemovitost společně prodat
  • Pokud se Váš podíl nepodaří odprodat za adekvátní cenu dalším spoluvlastníkům
  • Pokud se nechcete dlouhé roky soudit a zažívat tahanice před soudem

RE/MAX

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

ING.bARBORA hLÁVKOVÁ

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci