FAQ - nejčastější realitní otázky

Odpověď je jednoduchá průměrná provize realitek se pohybuje mezi 3,5 - 5% + DPH. Pokud si chcete přečíst o provizí realitních kanceláří více můžete v tomto článku. 

Mnozí z Vás se mohou bát, že když neprodáme nemovitost v určité smluvené době uvedenou ve zprostředkovatelské smlouvě, budeme po Vás vymáhat vynaložené náklady. Není tomu tak. Pokud neprodáme, nic po Vás nepožadujeme. Ne všechny realitní kanceláře to mají stejně. Doporučujeme si to prověřit. 

Před prodejem doporučujeme nemovitost kompletně vyklidit, případně vymalovat. V některých případech mohou i drobné rekonstrukce hodnotu nemovitosti značně zvýšit. Pokud chcete zjistit cenu před rekonstrukcí a po rekonstrukci, kontaktujte nás a vypracujeme Vám zdarma 2 odhady

Ano, můžete prodat jen část Vaší nemovitosti. Je třeba však počítat s tím, že nezískáte přímo tržní podíl ale ve většině případů tak 50 - 60% z tržní ceny Vašeho podílu. Více najdete v článku Jak na prodej spoluvlastnického podílu. 

Standardně se na trhu pohybuje cena za odhad nemovitosti do 5000,- Kč. V případě že zamýšlíte prodej nemovitosti, vytvoříme Vám odhad ceny nemovitosti ZDARMA. Pokud potřebujete odhad ceny nemovitosti k jiným účelům provádíme odhady za 1500,- Kč. 

Často se lidé diví, že v případě přemýšlení o prodeji vytvoříme odhad zdarma. Děláme to z několika důvodů. Když jsou lidé s mojí prací spokojení většinou se na mě pak při prodeji obrátí. V případě vypracování odhadů máme větší přehled o cenách nemovitostí na trhu. Díky více naceněným nemovitostem se zlepšují celkově naše dovednosti s vypracováním odhadů. 

Často se lidé ptají, co je vše zahrnuto v provizi a zda budou ještě něco platit navíc? U nás tomu tak není, všechny služby mají klienti v provizi zahrnuty a nic navíc platit nemusí. Co vše obsahuje provize?

Buďto prodat chcete nebo nechcete, s ohledem na situaci na trhu není vhodné nic zkoušet. V případě, že chcete prodat je nejlepší nastavit prodejní cenu podle tržního odhadu, aby se prodala. 

Pokud Vám zpracuji tržní odhad ceny Vaší nemovitosti ale vy i přesto požadujete vyšší cenu... není problém vše zkonzultovat a domluvit se na jasném postupu. Je sice pravda, že zlevňovat se dá vždycky ale to už zájemce zajímat nemusí protože již koupili něco jiného. Pokud klienti chtějí více, domlouváme se na postupném zlevňování. Pokud se prodejní cena přepálí, stane se jedině to, že o nemovitost není zájem. 

Ano, i tuto službu pro Vás dokáži zajistit. V případě, že chcete v nemovitosti zůstat bydlet ale potřebujete nyní peníze můžeme Vám sehnat investora, který nemovitost koupí a v ní můžete dále bydlet. Je to pak na individuální domluvě. Protože je každý případ jiný. Prodej nemovitosti s věcným břemenem dožití. 

Potřebujete například do pár dní prodat Vaši nemovitost? A utržit z ní maximum? Dokážeme Vám pomoci i s takhle rychlým prodejem. Jak na rychlý výkup nemovitosti?

  • spolupráce s více realitkami zároveň
  • přestřelení prodejní ceny
  • podcenění prezentace
  • kontrola, zda je vše správně zapsáno na katastru
  • zda nejsou na LV nějaké zápisy z minulosti

Daně z prodeje nemovitostí platíte jen v těchto případech: 

  • Vlastníte nemovitost minimálně 5 let
  • Máte zde minimálně  2 roky trvalé bydliště 
  • V případě družstevního bytu - opět pětiletý časový test
  • Pokud využijete peníze z prodeje k další bytové potřebě
  • V případě dědictví je třeba splnit 5 letý časový test, pokud je to řada přímá tak se do této doby započítává i to jak dlouho ji vlastnil ten po kom dědíte. 

Jdete na prohlídku bytu ale nevíte na co se ptát? Přečtěte si následující článek o tom, na co se ptát při prohlídce bytu. 

Proč se mnou spolupracovat?

Úspora času

Nemusíte se o nic starat vše zařídím za Vás. Můžete se věnovat jiným věcem.

advokátní servis

Máme ověřený advokátní servis pro přípravu kupních smluv a smluv advokátní úschovy. Postaráme se o všechny potřebné dokumenty a Vás budeme potřebovat jen k podpisům.

Správné stanovení ceny

Díky našim zkušenostem máte jistotu, že prodáte za maximální cenu.

Marketing nemovitosti

S námi budete mít perfektní prezentaci Vaší nemovitosti. Uděláme virtuální prohlídku, poutavé fotografie a případně video a letecké snímky z dronu.

Jak prodat byt v Blansku - 2024 RE/MAX

Přemýšlíte nad prodejem bytu, domu nebo pozemku v Blansku? Podívejte se na co si dát při prodeji bytu pozor a co Vás čeká. Víte na co se připravit před prodejem? Odhad ceny nemovitosti ZDARMA.

Hodnocení redakce:
5

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

Charakteristika Blanska

Blansko leží cca 19 km od Brna i proto je zde velký zájem o nemovitosti. Lidé zde mají Moravský kras a krásnou přírodu i proto sem utíkají lidé z Brna, které zde v minulém roce mohli táhnout i levnější byty. Blansko je tak akorát, protože zde naleznete vše co k životu potřebujete. Žije zde přes 20 tisíc obyvatel. Nechejte si zdarma zpracovat odhad ceny Vaší nemovitosti v Blansku

ING.bARBORA hLÁVKOVÁ

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci