PRODEJ POLOVINY NEMOVITOSTI

prodejpolovinynemovitosti

Vlastníte polovinu nemovitosti a přemýšlíte o prodeji?

Máte půl domu, bytu pozemku nebo chaty? Nebo vlastníte jen podíl části nemovitosti? Pokud nemovitost nevyužíváte nebo Vám k tomu něco brání, můžete ji odprodat a zbavit se starostí. Máme bohaté zkušenosti s prodejem podílu. Pomohli jsme tam mnoha klientům vyřešit problém s jejich podílem. Odprodat podíl můžete i s hypotékou nebo dluhy.

Co je k prodeji poloviny nemovitosti potřeba?

Chystáte se prodat podíl na nemovitosti? Víte za jakou cenu chcete část nemovitosti prodat? Rádi Vám pomůžeme s odhadem a určit cenu, kterou je reálné prodejem podílu získat. Dnes neplatí zcela předkupní právo ostatních vlastníků nemovitosti, proto můžete v případě že s dalšími spoluvlastníky nedomluvíte Vaši část odprodat třetí osobě.

Předkupní právo prodeje podílu nemovitosti

Podle občanského zákoníku bude předkupní právo náležet spoluvlastníkům. Bylo-li spoluvlastnictví založeno pořízením pro případ smrti nebo jinou právní skutečností. Mají ostatní spoluvlastníci k podílu po dobu šesti měsíců ode dne vzniku spoluvlastnictví předkupní právo. Poté můžete podíl Vaší nemovitosti odprodat i třetím osobám.

Jak postupovat při prodeji podílu nemovitosi?

01.

Dokumenty k nemovitosti

Nabývací titul k bytu, aktuální výpis z listu vlastnictví stáhneme za Vás z katastrálního úřadu.

02.

Cenový odhad

Jak dosáhnout adekvátní hodnotu z prodeje podílu? Často se můžete setkat s tím, že Vám zájemce nenabídne tržní cenu za nemovitosti. Pokud budete prodávat s námi, dokážeme Vám zajistit maximální cenu za Vás podíl.

03.

Závazky na nemovitosti

Máte na nemovitosti hypotéku? Máte ještě jiné závazky nebo exekuci? Nevadí se vším si umíme poradit. Bydlí v nemovitosti někdo z Vaší rodiny? U investorů je obvyklé, že nechají Vaší rodinu v nemovitosti bydlet a domluvíte se na formě nájmu.

04.

Prodej nemovitosti

Díky našemu seznamu investorů Vám zprostředkujeme prodej nemovitosti v co nejkratším čase, za maximální možnou cenu.

05.

Právní servis a zajištění obchodu

Kupní smlouvy zpracované od ověřeného advokáta. Smlouvy o advokátní úschově peněz jsou samozřejmostí. Rovnou se při podpisu kupní smlouvy řeší také vklad na katastr.

Proč prodat podíl nemovitosti s námi?

Úspora času

Nemusíte se o nic starat vše zařídím za Vás. Můžete se věnovat jiným věcem.

advokátní servis

Máme ověřený advokátní servis pro přípravu kupních smluv a smluv advokátní úschovy. Postaráme se o všechny potřebné dokumenty a Vás budeme potřebovat jen k podpisům.

Diskrétnost

Vše řešíme diskrétně přesně podle Vašich představ.

Prodej za maximální cenu

Díky osvědčené databázi investorů máte jistotu, že Vám nemovitost prodáme za maximální cenu.

DOTAZNÍK ODHAD CENY PODÍLU NEMOVITOSTI ZDARMA

Prodej ideální poloviny domu

Ideální podíl na vlastnictví nemovitosti je častým jevem u dědického řízení. Když sourozenci zdědí po rodičích dům, každému zpravidla připadne ideální část tohoto domu.

Spoluvlastnický podíl je častý i mezi manželi, kteří se dohodli na rozdělení společného jmění manželů (SJM), s tím, že nemovitost budou vlastnit každý jednou ideální polovinou.

Od 1.7.2020 již není povinnost předkupního práva, tzn. můžete prodat svůj spoluvlastnický podíl bez nabídnutí svého podílu.

V Jakém případě přistoupit na prodej podílu nemovitosti?
  • Pokud má každý z vlastníků jinou představu o užívání
  • Pokud s ostatními spoluvlastníky nechcete nemovitost společně prodat
  • Pokud se Váš podíl nepodaří odprodat za adekvátní cenu dalším spoluvlastníkům
  • Pokud se nechcete dlouhé roky soudit a zažívat tahanice před soudem

RE/MAX

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

ING.bARBORA hLÁVKOVÁ

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci