Jak prodat byt v BRNĚ?

Specifika prodeje nemovitostí v Brně

Ceny nemovitostí v Brně jsou po Praze nejdražší v České republice. Růst cen nemovitostí stále přetrvává i v roce 2021 od minulého roku došlo k navýšení cen až o třetinu. Do prodejní ceny nemovitosti se promítá řada faktorů, díky kterým jsou ceny velmi různorodé. Nejdražší nemovitosti se prodávají v samotném centru města. Naopak levnější nemovitosti lze koupit při okrajích města, a to zejména na sídlištích. Ekonomicky se zdá výhodnější koupit větší byt. Při přepočtu na 1 m2 cena klesá

Situace na trhu nemovitostí v Brně

Současná ekonomická krize způsobená šířením epidemie koronaviru se na vývoji cen bytů podepsala zdražováním nikoliv poklesem ceny. Přesně před rokem stál nový byt v nabídce o milion korun méně než nyní, meziročně to představuje zdražení v průměru o 27 procent. Během prvního kvartálu se prodalo celkem 249 nových bytů. Ačkoliv je to o třicet méně než za stejné období v loňském roce, byla jejich celková hodnota o devět procent vyšší, a to 1,37 miliardy korun. Průměrný byt o velikosti 60 metrů čtverečních kupovali zájemci za 5,5 milionu.

Jak postupovat při prodeji bytu v Brně ?

01.

Dokumenty k nemovitosti

Připravte si nabývací titul k bytu, aktuální výpis z listu vlastnictví, projektovou dokumentaci k bytu či zaměření bytu, vytvořte si půdorys bytu. Nachystejte si náklady do fonndu obrav, náklady za elektřinu, plyn, vodu a topení. Průkaz energetické náročnosti budovy.

02.

Prezentace nemovitosti

Nyní je čas na přípravu nemovitosti k prodeji. Víte jak nemovitost připravit? Tak aby se líbila potenciálním zájemcům? Připravíme Vám textový popisek, fotografie, video prohlídku, virtuální prohlídku tak aby si ji mohl každý prohlédnout z obýváku.

03.

Komunikace s potenciálními zájemci

Domlouvání prohlídek, komunikace se zájemci a řešení jejich potřeb a zájmů pro bydlení v prodávaném bytě. V této fázi je také možné vyjednávání o ceně a tlak o snížení ceny ze strany kupujících nebo naopak tlak na uzavření rezervace pokud je zájemců více.

04.

Aukce nemovitosti

Sejde-li se více zájemců o jednu nemovitost, což je při dnešní situaci docela běžné, vyhlašujeme takzvanou aukci a vítězí nejvyšší podaná nabídka za byt.

05.

Tvorba kupních smluv a smluv o úschově

Kupní smlouvy zpracované od ověřeného advokáta. Smlouvy o advokátní úschově peněz jsou samozřejmostí. Rovnou se při podpisu kupní smlouvy řeší také vklad na katastr. Jako poslední při předání bytu vyřešíme i přepis energií na kupujícího.

Prodej bytu Brno

Chcete prodat Váš byt za maximální cenu?

Prodejem bytu se pravděpodobně nezabýváte každý den, nechte prodej bytu na nás.

Proč se mnou spolupracovat?

Úspora času

Nemusíte se o nic starat vše zařídím za Vás. Můžete se věnovat jiným věcem.

advokátní servis

Máme ověřený advokátní servis pro přípravu kupních smluv a smluv advokátní úschovy. Postaráme se o všechny potřebné dokumenty a Vás budeme potřebovat jen k podpisům.

Správné stanovení ceny

Díky našim zkušenostem máte jistotu, že prodáte za maximální cenu.

Marketing nemovitosti

S námi budete mít perfektní prezentaci Vaší nemovitosti. Uděláme virtuální prohlídku, poutavé fotografie a případně video a letecké snímky z dronu.

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

Charakteristika Brna

V Brno je největším městem na Moravě. Žije zde cca 600 tisíc obyvatel. Město je významným střediskem vysokých škol s 34 fakultami čtrnácti univerzitami, v Brně pobývá více než 83 000 studentů. Na Brněnském výstavišti jsou tradičně konány velké mezinárodní výstavy a veletrhy.  Brno také každoročně hostí mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis, pořádanou od roku 1998. Což vede všechno k poptávce po nákupu bytů. V Brně se za posledních 11 let (2006-2016) postavilo celkem 16 229 bytů.

RE/MAX

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

ING.bARBORA hLÁVKOVÁ

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci