Jak velká je Provize RK

Obsah článku

Přemýšlíte nad prodejem Vaše bytu, domu či pozemku a chcete spolupracovat s realitní kanceláří? Víte kolik si realitní kancelář účtuje za služby? Jaká je vlastně provize RK? Odpověď najdete níže. 

Standardní provize realitního makléře je 4 – 5 % + DPH z hodnoty nemovitosti.

Zdá se Vám provize realitek na první pohled dost vysoká? A myslíte si, že to zvládnete bez kanceláře sami? 

Co je všechno zahrnuto v provizi RK?

 • Stažení LV 300,- Kč 
 • Odhad tržní ceny nemovitosti – standardně zaplatíte cca 5000,- Kč 
 • Profesionální fotografie nemovitosti – cena za fotografie může být kolem 6000,- Kč
 • Virtuální prohlídka nemovitosti  9000,- Kč 
 • Video prohlídka nemovitosti 10 000,- Kč
 • Vizualizace nemovitosti 10 000,- Kč až 50 000 ,-Kč
 • Cena za inzerci (Ceník Sreality 80,- Kč den) 
 • Cena za propagaci na Facebooku 10 000,- Kč
 • Právní servis 10 000,- Kč
  Ověření podpisů 300,- Kč
 • Advokátní úschova 6000,- Kč
 • Vklad na katastr 2000,- Kč
 • Práce makléře cca 45 000,- Kč
 • Administrativní náklady k zakázce 5000,- Kč
 • Cestovné 4 000,- Kč

Dále si připočítejte čas strávený na telefonu se zájemci a čas na prohlídkách. Dále se na Vás podepíšou nervy se zájemci, kteří se Vás budou snažit stlačit na ceně. 

Kolik je provize rk - realitni kanceláře

My v kanceláři REMAX nabízíme kompletní servis, kdy Vám pomůžeme s právními záležitostmi kolem prodeje domu. Pomůžeme zájemcům s financováním a spojíme se s hypotečním poradcem, který jim pomůže pro snadné řešení hypotéky. Samozřejmostí u nás je přepis energií a nachystaní potřebných podkladů pro hladký průběh přepisu energií. 

Mám si vybrat realitku s co nejnižší provizí?

Dejte si pozor na první věc, zda je realitní kancelář plátce DPH. Pokud není půjde o zelenáče, kteří právě začínají a nemají za sebou ještě tolik obchodů. Proto je lepší zvolit realitní kancelář, která má za sebou mnoho realitních transakcí. Může se Vám stát, že si před Vás stoupnou dvě realitní kanceláře a jedna bude nabízet nižší provizi než ta druhá ale zamyslete se, co pro Vás ta realitní kancelář všechno udělá? Nechte si vyjmenovat všechny body, ať pak na sebe s realitní kanceláří nekoukáte u výdajů, které po Vás bude chtít doplatit. 

Jaká je minimální výše provize RK ?

Chystáte se prodávat garáž nebo starou chatu a výše nemovitosti nepřesahuje 1 000 000,- Kč? V takovém případě se určuje fixní odměna realitní kanceláře ve výši 100 000,- Kč + DPH. 

Kdo platí provizi realitní kanceláři? 

Provizi platí prodávající. Realitní makléř odvádí službu pro prodávající a makléř pracuje pro prodávajícího. Proto si musí stát za cenou nemovitosti a prezentovat nemovitost v nejlepším světle a vše si umí obhájit. Částka provize se u nás v REMAXU připočítává k částce jakou za prodej nemovitosti požadujete. Klient tak vidí už částku konečnou a nemá tak žádné další náklady spojené s prodejem. Cena je vždy kompletní. 

Vyplatí se prodej s realitkou nebo je lepší prodávat zvlášť?

Jelikož realitní kancelář investuje do marketingu a připraví zajímavou prezentaci dokáže zaujmout velké množství lidí a proto si cenu obhájí a podle výzkumů dokáže realitní kancelář prodat ve výsledku až o 20 % dráž než kdybyste prodávali bez kanceláře. Díky zmiňovanému marketingu, se může stát že makléř osloví velké množství zájemců a nemovitost se dostane do aukce

Jaké procento provize doporučuje České komory realitních kanceláří? Ta makléřům doporučuje používat provizní sazby mezi 3 a 7 % bez DPH s minimální hranicí 35 000 Kč bez DPH. 

Jaká je provize realitní kanceláře při pronájmu?

Zpravidla se provize za pronájem počítá z ceny jednoho nájmu. Ve většině případů je to 1 nájem. Pokud je nájem hodně nízký může si makléř účtovat až dvojnásobek nájemného + DPH. 

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci