Nedaří se vám prodat nemovitost? Jak na to, abyste našli kupce a prodali za dobrou cenu

Mám pro vás dnes zajímavé téma. Někdy se některé nemovitosti prodávají déle než ty ostatní. A věřte mi, není to žádná procházka růžovým sadem! Týdny běží, prohlídky probíhají ale vždy zájemce něco odradí, ať už je to stav nemovitosti, lokalita, sousedi, cena nebo jiné věci ale ti vážní zájemci nikde. 

Proč se někdy nedaří nemovitost prodat? V čem děláme chyby? A hlavně – jak z toho ven? Přesně o tom dnes bude řeč. Takže pokud máte nemovitost, která zatím marně hledá nového majitele, zbystřete! 

Nastavte správnou cenu

Začněme pěkně od podlahy. Tou naprostou základovkou při prodeji nemovitosti je správné nacenění. Příliš vysoká cena odradí 99 % zájemců. Příliš nízká zase bije do očí a vzbuzuje podezření, že je něco špatně. Jak z toho ven?

 • Udělejte si důkladný průzkum trhu a srovnejte ceny podobných nemovitostí ve vaší lokalitě.
 • Nebojte se spolupracovat s odborníkem na tržní odhady. Ušetří vám spoustu nervů!
 • Počítejte s tím, že cenu možná budete muset trochu slevit. Trh je dnes nemilosrdný.

Pamatujte, že nemovitost je tak drahá, jak moc je kupující ochotný za ni zaplatit. Nastavení reálné tržní ceny je proto alfou a omegou prodejního úspěchu! 

Nablýskejte svoji nemovitost

Okay, máme správnou cenu. Co dál? Teď přichází fáze, kdy musíme našemu „miláčkovi“ dopřát pořádnou kúru krásy. Věřte mi, že první dojem je při prodeji nemovitosti naprosto klíčový. Není třeba to nijak přehánět ani zakrývat nedostatky. Tím hlavním co můžete udělat a jít tak vstříc prodeji je: 

 • Uklízejte, malujte, případně drobně opravujte… prostě dojem domácí pohody musí přímo čišet ze všech koutů
 • Profesionální fotky a atraktivní popisek v inzerátu jsou dnes už naprostý must-have. 
 • Zvažte i modernější triky jako video prohlídky, 3D scany nebo půdorysy. Dokáží zaujmout!

Mějte na paměti, že kupující si nemovitost „kupují očima“. Je to podobné jako při rande naslepo – čím líp budete vypadat, tím větší šanci máte. 

Inzerujte chytře a vytrvale

Nemovitost máme krásnou a nafocenout, hurá do boje! Tedy vlastně do inzerce. A věřte, že i tady se dá leccos pokazit nebo naopak vyladit k dokonalosti.

 • Vyberte si prověřené realitní servery, kde inzerují i vaši konkurenti. Nebojte se připlatit si za zvýraznění nebo topování.
 • Nastavte cílení na správné publikum. Rodinný dům neinzerujte mezi studenty a startovací byty zase nečekejte, že zaujmou seniory.
 • Pravidelně inzerát aktualizujte a hlavně bleskově reagujte na všechny dotazy zájemců. Včasná komunikace je základ!

Pamatujte, že trpělivost přináší růže. Jen málokterá nemovitost se prodá hned po pár dnech. Vyzbrojte se vytrvalostí a prodej nevzdávejte!

Zvažte spolupráci s profíky

Zdá se vám to všechno moc složité a únavné? Nebo se vám už dlouho nedaří prodat? Pak je možná načase zvážit spolupráci s profesionální realitní kanceláří.

 • Realitky mají rozsáhlou databázi zájemců a obvykle i exkluzivní přístup na nadstandardní servery. Prostě ví, kde hledat kupce!
 • Navíc perfektně znají aktuální trh a poradí vám třeba i s nastavením ideální prodejní ceny.
 • V neposlední řadě vám ulehčí proces vyřizování všech potřebných dokumentů. To se opravdu hodí!

Spolupráce s realitkou samozřejmě něco stojí, ale věřte, že se to mnohonásobně vrátí. Ať už v podobě vyšší prodejní ceny nebo třeba jen v podobě ušetřených nervů.

Buďte připraveni na kompromisy

Poslední rada může znít trošku jako klišé, ale věřte, že je sakra důležitá. Při prodeji nemovitosti prostě musíte být připraveni na kompromisy. Málokdy se stane, že kupující přistoupí na vaše podmínky bez jediné výhrady.

 • Buďte otevření k diskusi a nebojte se trochu ustoupit. Ať už v otázce ceny, termínu předání nebo třeba i vybavení.
 • Když už se nějaký zájemce najde, komunikujte s ním vstřícně a pohotově. Neodrazujte ho zbytečnými průtahy!
 • Naslouchejte zpětné vazbě od zájemců i odborníků. Často v ní bývá klíč k tomu, co je potřeba změnit.

Prodej nemovitosti chce prostě notnou dávku flexibility, trpělivosti a diplomatického umu. S tímhle přístupem se ale dřív nebo později zaručeně zadaří. Tak do toho!

Takže shrňme si to!

Pokud se vám dlouho nedaří prodat nemovitost, nezoufejte. Nejste v tom sami a recept na úspěch existuje! Stačí vyladit pár drobností:

 1. Správně nemovitost naceňte podle aktuálního trhu.
 2. Připravte si perfektní prezentaci – úklid, focení, inzerát…
 3. Inzerujte chytře a vytrvale na těch správných místech.
 4. Nebojte se spolupráce s realitní kanceláří, často pomůže!
 5. Buďte připraveni na kompromisy a vstřícnou komunikaci.

A hlavně – nevzdávejte to! Někdy prodej chvíli trvá, ale nakonec se správný kupec vždycky najde. Tak s chutí do toho a hodně štěstí! 

Jo a málem bych zapomněl – udělejte si tržní odhad vaší nemovitosti. To je takový první krok, bez kterého se prostě neobejdete. Když si pak srovnáte, co všechno můžete ještě vylepšit, uvidíte, že to půjde skoro samo!

No a pokud byste potřebovali poradit od profíků, víte na koho se obrátit.

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

KONTAKTUJTE MĚ

Brno a okolí

Telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti.