VYPLATÍ SE VYMALOVAT PŘED PRODEJEM NEMOVITOSTI?

Před prodejem vymalovat dům nebo byt může být v mnoha případech dobrým nápadem a může to být investice, která se ROZHODNĚ vyplatí. I z našich zkušeností se vymalované byty a domy zájemcům více líbily. Jak se říká výmalba udělá za málo peněz hodně muziky. Zde je několik důvodů, proč je vymalování před prodejem užitečné:

  1. Estetický dojem: Čerstvý nátěr na stěnách a stropě může dát domu nebo bytu čistý a svěží vzhled. To může zaujmout potenciální kupce a zvýšit atraktivitu nemovitosti. Při prodeji jednoho bytu, kde majitelé strhali staré tapety bylo uskutečněno cca 10 prohlídek a nikdo byt nekoupil, jakmile jsme provedli výmalbu, byt si koupila hned první zájemkyně. Estetický dojem vnímají hlavně ženy, a co si budeme, o nákupech nemovitostí rozhodují hlavně ženy a jejich emoce. I přesto, že bude muset pán kvůli nové elektřině zdi rozbít a malovat znovu, pro dobrý dojem z nemovitosti se to vyplatí udělat. 

  2. Vylepšení prvního dojmu: První dojem je důležitý při prodeji nemovitosti. Čisté a dobře vymalované prostory mohou vytvořit pozitivní první dojem u potenciálních kupců. Pokud není vymalováno, jsou na zdech praskliny atd. může se zájemcům jevit nemovitost tak, že je na ní ještě hodně práce. Za to když je vymalováno mohou mít zájemci dojem, že je nemovitost čistá a že se mohou hned nastěhovat. Nic na ně nepůsobí rušivým dojmem. 

  3. Zvýšení hodnoty: Vymalování může pomoci zvýšit hodnotu nemovitosti. I když náklady na vymalování nemusí být vysoké, může to vést k vyšší prodejní ceně nebo k rychlejšímu prodeji. V případě, že je to možné, určitě doporučujeme vymalovat. Pokud jsou v nemovitosti křiklavé nebo výrazné barvy, také doporučujeme vymalovat. Trefit se někomu do vkusu není jednoduché a barvy mohou na první dojem také odradit. 

  4. Skrytí nedokonalostí: Vymalování může také pomoci skrýt drobné vady na stěnách, jako jsou škrábance, fleky nebo nevzhledné skvrny. To může pomoci potenciálním kupcům vnímat nemovitost jako lépe udržovanou a mohou mít dojem, že bylo o nemovitost vždy dobře postaráno.

  5. Podpora vyváženého interiéru: Dobře zvolená barva a úprava stěn mohou pomoci vytvořit harmonický interiér, který bude potenciální kupce oslovovat.

Je třeba si uvědomit, že vymalování nenahradí závažné opravy. Pokud má dům technické problémy, vlhkost nebo jiné vážné nedostatky, vymalování ničemu nepomůže. Rozhodně nedoporučujeme vymalovat jen proto, abychom něco zakryli například vlhkost atd. V tomto případě je nutné na nedostatky ukázat. A v takových případech je důležité se nejprve zabývat závažnými problémy na nemovitosti a až pak  řešit výmalbu. Pokud je nemovitost určena ke kompletní rekonstrukci, výmalba extra nepomůže. 

Celkově lze říci, že vymalování před prodejem může být užitečným krokem, který může zvýšit atraktivitu a hodnotu nemovitosti. Je to relativně levný způsob, jak vylepšit vzhled domu a přitáhnout více zájemců. O tom zda, se vyplácí při prodeji nemovitosti kompletní rekonstrukce si můžete přečíst v předchozím článku. 

 

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

KONTAKTUJTE MĚ

Brno a okolí

Telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti.