Kolik stojí odhad nemovitosti?

Potřebujete získat odhad ceny nemovitosti?

Přemýšlíte nad tím, kolik stojí odhad ceny nemovitosti? Naši klienti potřebují nejčastěji v situaci kdy prodávají nemovitost, potřebují se majetkově vypořádat s manželkou či manželem, nebo pokud řeší dědické vypořádání nebo majetkové rozdělení pro děti. Nebo k odvedení daně z nemovitosti. K jakému účelu potřebujete odhad ceny nemovitosti vy? 

Odhad ceny nemovitosti cena

Ceny u odhadů nemovitostí se standardně liší dle jednotlivých typů odhadů, proč je odhad tvořen a kdo Vám jej bude tvořit. Zda je potřeba takzvané kulaté razítko. 

Cena podle jednotlivých typů odhadů 

Kolik stojí odhad ceny nemovitosti s kulatým razítkem?

Znalecký posudek – s takzvaným kulatým razítkem. Tento odhad vyhotovují znalci, posudek znalce bývá dražší – průměrně kolem 15 000,- Kč. Odhad nemovitosti od soudního znalce lidé často využívají až v okamžiku, kdy je tento krok potřeba učinit v souvislosti se soudem u vypořádání majetku po rozvodu, exekuci atd. 

Kolik stojí odhad ceny nemovitosti pro banku?

Znalci pro bankovní společnosti – tento odhad stojí kolem 5000,- Kč, občas se setkáváme u některých bank, s tím že jej v rámci zřízení hypotečního úvěru zdarma. U banky se stává, že odhad vychází o něco nižší než je hodnota nemovitosti ve skutečnosti. 

Odhady tržní ceny – odhad od realitního makléře Vám může pomoci v případě dědického řízení, mimosoudního vypořádání při rozvodu. Realitní makléři mají nejlepší přehled o aktuálních tržních cenách, protože jsou neustále spojení s reálným trhem. Takže mají nástroje a dokáží rychle i pomocí dat z katastru a cenových map s ohledem na stav určit možnou reálnou prodejní cenu. S makléřem máte jistotu, že za prodávanou nemovitost nedostanete málo. Na druhou stranu, že odhad nebude přestřelený na cenu, za kterou budete prodávat věčnost. V případě prodeje provádíme odhad ceny ZDARMA. Za ostatní odhady účtujeme 2000,- Kč.

Co ovlivňuje cenu nemovitosti?

Každý týden zpracováváme několik odhadů v okolí Blanska a Brna a okolí. V rámci našich běžných jízd po návštěvách nemovitostí při prodeji je možnost se za klienty v rámci odhadu osobně zastavit a nemovitost posoudit na místě. 

Kolik stojí odhad ceny nemovitosti pro výkup 

Přemýšlíte přímo nad výkupem nemovitosti, musíte z nějakých důvodů prodat co nejrychleji? Zde Vám provedeme odhad nemovitosti ZDARMA  Počítejte ale s tím, že za výkup dostanete o 20 – 40 % méně než při standardním prodeji. Výhodnější je nemovitost prodat ve spolupráci s makléřem ale nastavit cenu o něco nižší než je tržní cena. Realitní makléř dokáže prověřit zájem o nemovitost na trhu, může mluvit s více zájemci a řekne Vám reálnou zpětnou vazbu na Vaši nemovitost. 

Jak vypadá odhad ceny nemovitosti od makléře?

V případě, že vyplníte dotazník s odhadem ceny nemovitosti. Dostanou se k nám základní údaje o nemovitosti, jako je velikost, lokalita, důvod odhadu. Ve většině případů, je potřeba dodatečně zjistit informace, abychom mohli Vaši nemovitost správně ocenit. Očekávejte, že Vás budeme do 24h kontaktovat telefonicky, abychom se dozvěděli více o Vaší nemovitosti a specifikách.  Používáme cenové mapy, kde jsou údaje z katastru o prodaných nemovitostech z okolí. Používáme, také cenové mapy s nabídkovými cenami. Nicméně to, že je vidět nějaká cena v inzerci ještě neznamená, že je za ni skutečně nemovitost reálně prodána. 

Kolik stojí odhad ceny nemovitosti od makléře?

Hodně záleží také na stavu nemovitosti. Což může ovlivňovat, jak cenu tak délku prodeje. Cenový odhad je pak, několika stránkový soubor s popisem nemovitosti, srovnávanými nemovitostmi v okolí a s návrhem maximální, průměrné a maximální možné tržní ceny. V případě, že jste majitelem nemovitosti a zvažujete její prodej, vytvoříme Vám odhad zdarma. V ostatních případech, je odhad zpoplatněn částkou 2000,- Kč. 

Pokud se potřebujete poradit o ceně Vaší nemovitosti neváhejte nás kontaktovat. Jsme Vám k dispozici. 

Kolik stojí odhad nemovitosti

Kolik stojí odhad nemovitosti? - Realitní makléřka RE/MAX

Chystáte se prodávat nemovitost? Přemýšlíte kolik stojí odhad ceny nemovitosti? Od realitního makléře můžete mít odhad ZDARMA. Zjistěte více

Hodnocení redakce:
5

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci