AUKCE NEMOVITOSTÍ - JAK ZÍSKAT NEJVYŠŠÍ CENU?

Trh s nemovitostmi je na svém maximu, často se stává že se na jednu nabízenou nemovitost sejde více zájemců. Jak postupovat, tak aby byl výběr spravedlivý a prodávající získal z prodeje maximální cenu?

Remaxu používáme takzvanou formu nejvyšší nabídky. Kdy mají zájemci napsat nejvyšší cenu, kterou chtějí za nemovitost nabídnout, výška ceny nemusí být rozhodujícím faktorem. Zajímá nás také způsob úhrady a čas do kdy je zájemce schopen částku uhradit. 

Zájemci dostanou na email instrukce, kde se setkají s pravidly aukce a s formulářem závazné nabídky – kam vyplní svoje údaje a nabídkovou cenu. Na všechno mají dostatek času. Poté se nabídky vyhodnotí a vybere se ta nejlepší, s těmito zájemci následuje podpis rezervační smlouvy. 

V čem jsou výhody aukce? 

Máme jistotu, že se nemovitost prodá za co nejvyšší cenu. 

Kupujícím aukce zajišťuje rovnocenné podmínky, tím že neprodáme prvnímu zájemci mají možnost se přijít podívat všichni zájemci, kteří nás osloví. 

Někteří kupující se aukcí zaleknou ještě než aukce vůbec začne. Proto je dobré se nenechat odradit, v aukci můžete přihodit tolik, jaké jsou vaše možnosti a jaký je Váš zájem o nemovitost. I když se částka nevyšplhá enormně vysoko, může Vaše nabídka zvítězit. 

Naším cílem v Remaxu je nastavit správně tržní a konkurenceschopnou cenu za nemovitost, tak aby byl prodávající s cenou spokojen již na začátku inzerce. Pokud se podaří sehnat díky našemu marketingu větší počet zájemců přinášíme tak prodávajícím výhodu, kdy mu dokážeme zajistit více z prodeje nemovitosti než kdyby si nemovitost prodával sám, nebo spolupracoval s někým kdo by prodal s první nabídkou. 

Dejte si pozor

Pokud se Vám systém aukce líbí, je důležité se pro ni najít spolehlivého makléře. Některé společnosti nyní rýžují na tom, že nastaví cenu nemovitosti pod cenou než je její tržní odhad a pak vydělávají z navýšení ceny, kde si neřeknou o běžných 5 % provize ale třeba i o 30 %. Je lepší cenu podložit tržní analýzou a začít s inzercí podle tržního odhadu. Nechejte si zpracovat tržní odhad ceny Zdarma

E-book na co si dát pozor

RE/MAX

brno a okolí

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz