Jak prodat spoluvlastnický podíl nemovitosti?

Svůj spoluvlastnický podíl a jeho nakládání s ním nejprve budete pravděpodobně řešit s ostatními vlastníky nemovitosti. Nechejte si zpracovat i tržní odhad ceny nemovitosti, abyste mohli alespoň orientačně odhadnout cenu Vašeho podílu a spravedlivě se vyrovnat s ostatními nebo oni s Vámi. Často nás však kontaktují majitelé časti nemovitostí, kteří se s ostatními spolumajiteli na vyrovnání nedohodli. Buďto je druhý spolumajitel vyplatit nechce vůbec, ale nejradši by měl celou nemovitost pro sebe. Nebo nabízí nízkou částku, která neodpovídá částce, jakou můžete ve skutečnosti získat, pokud byste nabídli podíl investorům

V současné době je vlastníkům umožněno prodat část svého podílu nemovitosti bez nutnosti předkupního práva. Ne každý o tom však ví. Můžete tedy Váš podíl s klidem prodat investorům i bez nutnosti nabízet podíl ostatním spoluvlastníkům. V případě, že se s ostatními majiteli nedohodnete, je pro Vás nejméně bolestivé řešení Váš podíl odprodat  třetí osobě. 

Jaké jsou všechny možnosti prodeje Vašeho podílu? 

  • můžete se dohodnout s ostatními spolupodílníky a svůj podíl, jim za tržní cenu odprodat. Nabízí Vám spoluvlastník částku ale vy si myslíte, že byste mohli získat více? Kontaktujte nás a řekneme Vám, za jakou cenu je možné Váš podíl prodat. Nenechte se zbytečně ošidit o peníze z prodeje podílu. 
  • dohodnete se všichni spoluvlastníci na prodeji celé nemovitosti za tržní cenu. Můžete nás také kontaktovat, v případě že nemají spoluvlastníci peníze na vyplacení ostatních. Můžete nemovitost prodat investorovi nyní a do budoucna si případně zajistit i budoucí odkup zpět od investora. 
  • prodáte jen Váš podíl investorovi za cenu na které se společně dohodnete. 
  • můžete se soudit s ostatními spoluvlastníky a doufat, že se Vám čase peníze za výlohy i nemovitost vrátí. 
  • můžete poskytnout Váš podíl investorovi, nechat jej vyřešit vypořádání nemovitosti a následně zinkasovat ještě zisk z potenciálního prodeje. Dokážeme Vám takového kupce najít. Nicméně zde počítat s delším časem realizace. 

Dokážeme Vám zajistit hladký průběh prodeje podílu nemovitosti. 

  • anonymně
  • bez závazku s Vámi situaci projednáme a navrhneme Vám možná řešení, je na Vás jak se pak rozhodnete
  • zajistíme veškerou dokumentaci
  • vše Vám lidsky vysvětlíme
  • bez prodlení Vám budou peníze za prodej podílu vyplaceny

DOTAZNÍK ODHAD CENY PODÍLU NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci