Jak vybrat byt v Brně?

Chystáte se koupit byt v Brně? Víte podle jakých kritérií se řídit? 

To jaký byt vyberete a v jaké lokalitě bude do budoucna ovlivňovat Váš život. Vyberte si byt, který Vám bude teď ale i do budoucna nejvíce vyhovovat. Jak je to daleko do práce, do školy Vašich dětí, jak je to daleko za sportem, rodiči a podobně. Potřebujete opravdu byt s velkou terasou, nebo stejně trávíte víkendy na chatě. Potřebujete hodně místa v kuchyni ale přitom vlastně nevaříte? Vybírejte byt na míru, který odpovídá potřebám Vaší rodiny. 

Chcete byt v centru nebo raději na okraji Brna?

Studenti a lidé pracující v korporátech a startupech vyhledávají spíše centrum města, pro noční život a jednoduché setkávání. Zatím neřeší problémy s parkování nebo noční hluk. Zlatá střední cesta je tedy Masarykova čtvrť, která patří svou zástavbou mezi nejoblíběnější v Brně. Pokud hledáme klidnější lokalitu s ucházející dostupností do centra tak se nabízí bystrc, kde je hlavním argumentem okolí Brněnské přehrady. Vhodná již pro rodiny s dětmi. Lesná nebo královo pole pak nabízejí cenově přijatelnější nabídky pro startovací bydlení. 

Luxusní byty v Brně? 

Mezi takové patří například ty na Pellicova ulici, která lemuje hrad Špilberk. Na této ulici jsou impozantní výhledy i dostatek zeleně. Nicméně ceny jsou jedny z nejvyšších v Brně. Dále jsou atraktivní 

A co na to Brňané?  

 Brněnský magistrát se obrací pravidelně na obyvatele města, aby pomohli vytvořit pocitovou mapu Brna. A jak dopadl výsledek z roku 2019? Z výsledků je jasně patrný vzorec: lidem se líbí tam, kde je velké množství zeleně (Lužánky, Špilberk, Kraví hora, Holedná, Palackého vrch), případně kde je vyšší kvalita bydlení (Medlánky, Kohoutovice) a nebo může jít o kombinaci obou zmíněných charakteristik (Masarykova čtvrť),“ shrnul náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný. 

Aplikace pro určení nejlepšího místa v Brně

Pokud jste příznivci moderních technologií tak chytrá aplikace Vám nejlepší místo spočítá:

Student Mendelovy univerzity v Brně vytvořil v rámci diplomové práce webovou aplikaci, která hodnotí kvalitu bydlení v Brně. Uživatelé mohou na interaktivní mapě zjistit, jaká je v dané lokalitě například kriminalita, hluk z dopravy nebo množství zeleně. Hlavní výhodou je individuální nastavení parametrů, které jako zájemce o bydlení v Brně preferujete.

Nejlevnější bydlení Brně 

Nejnižší ceny se objevují u nejmenších bytů 1+1  nebo 1+kk. Nejvýhodnější jsou ty, které se nacházejí v Kohoutovicích, Líšni či na Vinohradech. Jedná se o okrajové části Brna, dostupnost do centra bývá kolem 30-45 minut. Značný vliv na cenu může mít i to, že se byt nachází v panelové zástavbě na sídliště. Ty můžete zejména nalézt v Novém a Starém Lískovci či v Bohunicích. 

Chcete byt na investici? 

Z pohledu pořízení investiční nemovitosti za účelem pronájmu je nejoblíbenější dispozice 2+1 a 1+1. Pro účely pronájmu je vhodnější pořídit nemovitost, která se nachází blíže centru. Ale ani koupí nemovitosti na okraji Brna nešlápnete vedle. 

Jak je to s novou výstavbou bytů v Brně?

Bude se stavět! Plány jsou na zcela novou čtvrť pro 15 000 obyvatel v jižním centru, areál Zbrojovky jako město ve městě, chytrá čtvrť Špitálka i menší rezidence, bytové domy… Loňské změny územního plánu otevřely možnosti developerským projektům, které mají, nyní již v dohledné době, udělat z Brna jiné město a pomoci bojovat s neutěšenou bytovou situací. K její změně má dopomoci i větší zaměření města na družstevní bydlení, které má vznikat v lokalitách V Aleji (Holásky), Dřevopodnik (u Křenové), Francouzská, tvrdí tisková mluvčí magistrátu Radka Loukotová. Více…

Jak změnila pandemie Brněnský trh s realitami? 

„V městě Brně je stále velká poptávka po nemovitostech jak ke koupi, tak i k pronájmu. U pronájmu se počty zájemců lehce snížily. Každopádně je stále více zájemců, než je nabídek,“ upřesnil kolega Zdeněk Štourač z realitní kanceláře RE/MAX s tím, že na základě chování trhu se dá předpokládat další vzestup cen nemovitostí.

Chcete získat tržní odhad ceny Vašeho bytu v Brně? Vyplňte jednoduchý dotazník. 

E-book na co si dát pozor

RE/MAX

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz