Jaký je ROZDÍL MEZI ČÍSLEM POPISNÝM, ORIENTAČNÍM A EVIDENČNÍM?

Hledáte rozdíl mezi číslem popisným, orientačním a evidenčním? Zde jste správně! 

ČÍSLO POPISNÉ

Je v dané obci jedinečné a popisné číslo dům popisuje. Pokud se díváte na označení tak je to delší číslo na domě, někdy může mít až pět míst. Přiděluje se až po kolaudaci dané stavby a je podmínkou pro zápis v katastru nemovitostí.

Když se změní katastrální hranice tak se změní číslo popisné. Fakticky vzniká a zaniká s existencí nemovitosti. Vznikne-li na místě zaniklého či zbořeného domu nová stavba, získává nové číslo popisné. Čím je nemovitost novější, tím je číslo popisné vyšší. Pokud má dům více vchodů, bude mít i více popisných čísel, pro každý vchod zvlášť.

ČÍSLO ORIENTAČNÍ

Toto číslo nám slouží orientaci. Je jedinečné v rámci jedné ulice, v obci se však může opakovat. Orientuje dům směrem k ulici, ulicím či náměstí, a tak, má-li stěny do více směrů ulic, má dům i více orientačních čísel. Orientační číslo nemusíme najít v každé obci, a někdy ho nahrazuje např. i písmeno.

ČÍSLO EVIDENČNÍ

Číslo evidenční mají stavby dočasné nebo ty, které nejsou určené k trvalému bydlení, nejčastěji to jsou chaty a chalupy – tedy rekreační objekty. Číslo evidenční je opět v rámci obce jedinečné.

 číslo evidenční se přiděluje:

  • stavbám pro rodinnou rekreaci
  • stavbám dočasným
  • budovám, které nevyžadují stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu (s výjimkou těch, které se nečíslují vůbec)
 
Chcete znát odhad Vaší nemovitosti? Vyplňte jednoduchý formulář pro potřebné informace k vyhotovení odhadu a budeme Vás kontaktovat. 

Zajímalo by Vás, jakou hodnotu má Vaše nemovitost?

Vyplňte si jednoduchý a nezávazný odhad ZDARMA. 

(function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '2-2bb287d15897fe2f9d89c882af9a3a8b'; js.dataset.a = 'realitnimaklerka1'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js'));

RE/MAX

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz