Proč lidé kupují podíly nemovitostí?

V posledních letech se stále více lidí zajímá o nákup podílů nemovitostí. Tento trend není náhodný a má své opodstatnění. Investování do podílů nemovitostí může být výhodnou strategií jak pro zkušené investory, tak pro začátečníky. Tento rok jsou podíly obzvláště diskutované. V tomto článku se podíváme na hlavní důvody, proč se tato forma investování stává tak populární.

Diverzifikace portfolia

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé kupují podíly nemovitostí, je možnost diverzifikace investičního portfolia. Diverzifikace snižuje riziko tím, že rozložíte své investice do různých typů nemovitostí. Nemovitosti jsou považovány za stabilní a méně volatilní investice ve srovnání s akciemi nebo kryptoměnami. Podíly nemovitostí umožňují investorům mít možnost získat nemovitost za menší částky než by koupili běžně na trhu. 

Přístup k vyšším výnosům

Investování do podílů nemovitostí může nabídnout vyšší výnosy v případě, že se podaří majitelům podílů se s ostatními spoluvlastníky dohodnout na odkupu jejich částí. Nebo se podaří investorům dohodnout prodej jako celek, je zde zajímavá možnost zhodnocení z počátečního nákupu podílu. 

Menší počáteční investice

Nákup celého bytu nebo domu může být finančně náročný. Naopak podíly nemovitostí umožňují vstup na trh s menší počáteční investicí. To je ideální pro ty, kteří chtějí začít investovat do nemovitostí. 

Vypořádání spoluvlastnictví

Investice do podílů nemovitostí často znamená, že se nemusíte začít jednat s ostatními spoluvlastníky.  Každý investor volí jinou strategii. Nicméně toto vypořádání je v mnoha případech řešeno i soudní cestou. Je to delší varianta ale má řešení. 

Podstoupení rizika
Každý kdo vstupuje do koupě podílu vstupuje do rizika, kdy musí čelit neochotě ostatních spoluvlastníků celou situaci vyřešit. 

Nuda na realitním trhu

Pro některé investory už může být nuda jen nakupovat a prodávat nebo nakupovat a pronajímat nebo nakupovat a rekonstruovat. Tak hledají dobrodružnější investice, čímž mohou být právě nákupy a vypořádávání podílů. 

Do jakého rizika investoři nákupem podílu vstupují? 

  • Tržní riziko
  • Riziko likvidity
  • Nemožnost se domluvit s ostatními spoluvlastníky
  • Průtahy při vypořádání soudní cestou
  • V mnoha případech si před koupí nemovitost ani neprohlédnete

    Pokud přemýšlíte o prodeji Vašeho podílu. Dejte nám vědět a zkusíme Vám udělat cenovou nabídku. 

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

KONTAKTUJTE MĚ

Brno a okolí

Telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti.