Jak prodat byt a koupit dům: Průvodce přechodem mezi dvěma nemovitostmi

Přechod z prodeje bytu na nákup domu je důležitým rozhodnutím, které může přinést nové možnosti a zlepšit váš životní styl. V tomto průvodci vám poskytneme užitečné informace a tipy, jak úspěšně prodat byt a najít si svůj vysněný dům. Přečtěte si naše rady a získejte důvěru a jistotu během tohoto procesu.

Prodej bytu
Prvním krokem při prodeji bytu je prozkoumání současné situace na trhu a stanovení správné ceny. Podívejte se na nedávné prodeje podobných bytů v okolí a poraďte se s realitním makléřem, který vám může poskytnout odborné poradenství a pomoci při stanovení optimální ceny. Dále je důležité zvýraznit přednosti vašeho bytu a připravit efektivní marketingovou strategii. To zahrnuje vytvoření kvalitního inzerátu s atraktivními fotografiemi, propagaci na realitních portálech a sociálních sítích a také oslovování potenciálních zájemců. (Jako příbuzné, sousedy nebo obyvatele z okolí). 

Finanční plánování
Při přechodu z prodeje bytu na koupi domu je důležité provést pečlivé finanční plánování. Zohledněte cenu prodeje bytu, včetně provize realitní kanceláři a případně dalších poplatků (Vyklízení při prodeji nemovitosti od nás) a dalších nákladů spojených s prodejem. Následně si zjistěte, jakou finanční situaci máte a jakou hypotéku na nákup domu si můžete dovolit. Kontaktujte banku nebo hypotečního specialistu, aby vám poskytl informace o dostupných hypotečních produktech a provedl vás procesem získání úvěru.

Vyhledávání a prohlídky domů
Jakmile máte jasnou představu o svých finančních možnostech, můžete se začít věnovat hledání svého nového domova. Sledujte realitní portály, pracujte s realitním makléřem a prozkoumejte oblasti a lokalitu, ve kterých byste rádi žili. Domluvte si prohlídky vybraných domů a zkuste si představit, jak byste se v nich cítili a zda splňují vaše požadavky a představy o ideálním domově. Zjistěte si podmínky prodeje, jak prodávající domu na prodej spěchá. Zda je možné zaplatit část kupní ceny domu financemi z prodeje bytu. 

Vyjednávání a uzavření obchodu
Pokud jste našli dům, který vás zaujal, je čas přejít k vyjednávání a uzavření obchodu. Poraďte se s realitním makléřem ohledně vhodné cenové nabídky a podmínek pro kupní smlouvu, které budou do smlouvy zakomponovány.  Připravte si finanční prostředky pro zálohu na dům a dbejte na to, aby byl celý proces správně dokumentován. Věnujte pozornost všem detailům a pokud máte jakékoli otázky nebo obavy, nebojte se se ptát a vyžádat si profesionální poradenství.


 

DOTAZNÍK ODHAD CENY BYTU ZDARMA

KONTAKTUJTE MĚ

Brno a okolí

Telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti.