Jak prodat podíl nemovitosti za co nejvyšší cenu?

Handrkujete se s ostatními spoluvlastníky ohledně vypořádání a prodeje Vašeho podílu? Stále se nemůžete dobrat konce a chcete konečně prodej podílu vyřešit jednou pro vždy? Zkusili jste poptat pár firem ale nabízená částka za Váš podíl se Vám zdá nízká? Přemýšlíte nad dalšími možnostmi, jak ses z této situace dostat? 

Nejčastěji řešíme vypořádání a prodej podílu se sourozenci po dědictví, s bývalými manželi, kteří se nemohou dohodnout. 

Jaké jsou tedy možnosti řešení?

Dohodnutí se všemi spoluvlastníky na společném prodeji

Pokud člověk začne surfovat po internetu a poptá u různých společností odkup podílu, zjistí že se často dostává pod 50% tržní ceny podílu. Což přestává být zajímavé. Pokud však klidně i v naší spolupráci ostatním spolumajitelům vysvětlíme, že při prodeji podílu samotného budou tratit i oni. Stává se nám, že se nakonec spolumajitelé shodnou. V případě, že nikdo v nemovitosti nebydlí bývá proces jednodušší, pokud někdo v nemovitosti bydlí tak prodej podílu třetí osobě může pro lidi co v nemovitosti bydlí znamenat hrazení nájmu, ztráty hodnoty ceny svého podílu a nebo i soudní vypořádání s novým spoluvlastníkem. Čehož se mnoho lidí zalekne a raději přistoupí na variantu řešení prodeje jako celku. V případě, že vy sami se horko těžko s ostatními spoluvlastníky domlouváte, můžete to zkusit nechat na nás, abychom s nimi promluvili a zkusili jim celou situaci vysvětlit, v mnoha případech to výjde a nemovitost prodáváme jako celek bez nutnosti prodeje nemovitosti po podílech.

Odhad ceny nemovitosti ZDARMA 

Prodej podílu investorovi 
Pokud se opravdu nejde s ostatními nijak dohodnout nezbude Vám nic jiného než prodat podíl investorům. Ti vstupují do rizika a proto je nabízená cena nízká. V případě, že nás budete kontaktovat ohledně prodeje podílu, nachystejte si podklady a je dobré mít i nějaké fotografie, aby si investoři mohli udělat o nemovitosti obrázek. Často nemovitost koupí i na dálku, aniž by se k ní jeli podívat. Hlavně se tam ve většině případů nedostanou protože tam často bydlí některý ze spoluvlastníků, který prodej blokuje. 

Prodej podílu investorovi s vypořádáním
Pokud na prodej podílu nespěcháte můžete nás kontaktovat pro variantu delšího vypořádání podílu a získání tak vyšší ceny za prodej Vašeho podílu. Odprodáte podíl investorovi a ten až vše vyjedná a nemovitost prodáme, rozdělíme mezi Vás jednotlivé podíly po odečtení provize. Vždy se dá na všech podmínkách dohodnout a i když máte specifické požadavky lze vše domluvit. 

V jakémkoliv případě nás můžete kontaktovat a můžeme spolu situaci v klidu probrat a říct si, co jsou pro Vás ty nejlepší možnosti. 

 
 

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

KONTAKTUJTE MĚ

Brno a okolí

Telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti.