Proč je výkup nemovitosti za hotové stále populárnější? Jak funguje průběh takového výkupu?

V posledních měsících sledujeme zvyšující se poptávku po výkup nemovitosti za hotové. Tento způsob prodeje je pro mnoho lidí způsoben ekonomickou situací. V tomto článku se podíváme na to, proč je výkup nemovitosti za hotové stále populárnější a jak funguje průběh takového výkupu.

Výhody výkupu nemovitosti za hotové

  • Rychlost: Jednou z největších výhod výkupu nemovitosti za hotové je rychlost celého procesu. Prodávající se nemusí starat o shánění kupujícího, jako realitní makléři Vám rychle kupce najdeme. 
  • Nemusíte se o nic starat máme pro Vás prověřené investory, kteří Vaši nemovitost vykoupí. 

Jak funguje průběh výkupu nemovitosti za hotové

  • První kontakt : Prvním krokem je kontaktovat makléře, který Vám poskytne cenovou nabídku na Váš dům nebo byt. Může následovat i prohlídka nemovitosti a nabídka prodejní ceny.

  • Zpracování dokumentace: Poté, co se dohodnete na ceně, advokát zpracuje potřebnou dokumentaci, jako je kupní smlouva, kterou po Vašem schválení  podepíšeme a ověříme.

  • Převod peněz : Následně se provede převod peněz. Většinou se využívá pro převod nemovitosti advokátní úschova

  • Převod vlastnictví: Převod vlastnictví nemovitosti na kupujícího, vkladem na katastr zahájíme řízení převodu nemovitosti. 

  • Předání nemovitosti: Jakmile proběhne ochranná lhůta na katastru budou Vám vyplaceny peníze na účet. Poté se domluvíme na předání nemovitosti. 

Výkup nemovitosti za hotové může být pro mnoho lidí výhodnou volbou, protože umožňuje rychlý a jednoduchý prodej, Je důležité si však uvědomit, že výkupní cena bývá nižší než tržní cena, a že ne všechny nemovitosti jsou vhodné pro výkup za hotové.

Chcete-li zvážit všechny možnosti než se do prodeje pustíte. Kontaktujte nás

DOTAZNÍK ODHAD CENY VÝKUPU NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci