Jak na financování nemovitosti?

Chcete si koupit vlastní nemovitost a přemýšlíte jakým způsobem budete řešit financování? Pokud nemáte hotovost v řádově jednotek milionů korun, budete si zřejmě půjčovat peníze od banky formou hypotéky. My Vám dokážeme s financováním nemovitosti pomoci. Víte, na co se zeptat na prohlídce, před prodejem bytu? 

Jak funguje financování nemovitosti?

Pokud si vyberete nemovitost z naší nabídky, spojím Vás s osvědčeným hypotečním specialistou, který pomohl nejednomu mému klientovi s financováním vysněné nemovitosti. Kolega s vámi projde Vaše platové podmínky a další specifika, která jsou pro sjednání hypotéky potřeba. Jakmile máme odsouhlaseno, že dosáhnete na hypotéku můžeme společně podepsat rezervační smlouvu. Podmínkou rezervační smlouvy je uhrazení rezervačního poplatku, který hradíte v hotovosti jako zálohu. 

Co je potřeba pro hypotéku?

Do banky ve většině případů jdete až v okamžiku, kdy máte vybranou nemovitost. Nicméně dnes při rychlém trhu, kdy nemovitosti mizí ze dne na den, je vhodné se s hypotečním poradcem zkontaktovat ještě dříve než začnete chodit na prohlídky nemovitostí. Díky konzultaci s poradcem, zjistíte na jak vysokou hypotéku můžete dosáhnout. Častá otázka makléřů, je způsob financování, protože rádi upřednostňují zájemce s hotovostí. Nicméně i s hypotékou se dá uspět, pokud máte alespoň dopředu zjištěno, kolik si můžete půjčit. Základem je, že byste měli mít v hotovosti minimálně 20 % z prodejní ceny nemovitosti, některé banky nabízí snad i jen 10 % z prodávané nemovitosti pro mladé rodiny. Dále budete dokládat příjmy z Vašeho zaměstnání nebo daňové přiznání z podnikání. 

Jak dlouho proces trvá?

Nejprve vás čeká seznámení s hypotečním poradcem, se kterým vše proberete. Potom budete dokládat potřebné dokumenty s příjmy od zaměstnavatele pro zjištění bonity. Poté poradce pošle dokumenty do banky ke schválení tento proces může trvat několik dní i déle. V poslední době se setkáváme s prodlevami i kvůli covidu. Jakmile máte schváleno je poslán odhadce na nemovitost. Celkově počítejte s vyřízením hypotéky kolem 4 týdnů. Jakmile je hypotéka schválena může se postoupit do dalšího kroku a to vyplacení hypotéky na účet úschovy po uzavření kupních smluv a smluv o úschově. 

Potřebujete pomoci s hypotékou a financováním Vaší nemovitosti? Ozvěte se nám, náš poradce Vám ochotně poradí jako našim spokojeným klientům.

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX

brno a okolí

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci