Rychlý prodej vs. výkup nemovitosti: Která volba je pro prodávajícího výhodnější?

Prodávat nemovitost může být často složité a časově náročné. Existuje však několik možností, jak  nemovitost prodat rychle a efektivně. V tomto článku se budeme zabývat porovnáním dvou možností – rychlým prodejem a výkupem nemovitosti. Ukážeme si výhody i nevýhody těchto možností pro prodávajícího, aby se mohli lépe rozhodnout, která z možností je pro ně tou správnou volbou.

Rychlý prodej nemovitosti

Rychlý prodej nemovitosti je proces, při kterém prodávající nabídne svou nemovitost k prodeji rychle za nižší cenu, než by se dalo za ni získat na trhu. Tento způsob prodeje má několik výhod:

  • Rychlost: Hlavní výhodou rychlého prodeje je, že se nemovitost prodá rychle. Prodávající se tak nemusí trápit s dlouhým čekáním na kupujícího a procesem prodeje.
  • Možnost prodeje „tak jak je“: Prodávající nemusí investovat čas a peníze do oprav a úprav nemovitosti, aby se zvýšila její hodnota. 
  • Prodávající získá vyšší cenu, než je cena výkupní.

Na druhou stranu, rychlý prodej má i své nevýhody:

  • Nižší cena: Prodávající získá nižší cenu než je cena tržní ale vyšší než je cena výkupní.
  • Omezený počet kupujících: Rychlý prodej je většinou zprostředkováván speciálními společnostmi, které mají omezený počet potenciálních kupujících a prodávající tak nemusí dostat nejlepší nabídku. V našem případě to však neplatí, nabídka se dá připravit tak atraktivně že i přes veřejný prodej můžeme najít zájemce do pár dní. 

 Výkup nemovitosti

Výkup nemovitosti je proces, při kterém se nemovitost prodává speciální společnosti nebo jednotlivci, kteří ji následně prodají nebo pronajmou. Tento způsob prodeje byl popsán již předchozích článcích dopodrobna. Výkup může být rychlejší než prodej, ale získáte mnohem nižší částku než kdybyste rychle prodali. 

Strategie rychlého prodeje

Stále více se osvědčuje strategie rychlého prodeje nemovitostí. Nemovitost připravíme k prodeji a nastavíme cenu tak, aby byla nejnižší z podobných nabídek v okolí. Tato nabídka upoutá pozornost zájemců a přivede je na prohlídku. Častěji se tak stává, že když je cena nastavena níže, dostaneme větší počet lidí na prohlídku a vyvolanou aukcí zajistíme ještě lepší cenu. Samozřejmě akceptujeme podmínku, platby v hotovosti.  Tím pádem prodávající dostane vyšší cenu v krátkém čase. Můžeme tak pomoci i Vám s rychlým prodejem.  

Chcete-li zvážit všechny možnosti než se do prodeje pustíte. Kontaktujte nás

DOTAZNÍK ODHAD CENY VÝKUPU NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci