Jak na výkup podílu nemovitosti?

Jak na výkup podílu nemovitosti?

Podílové spoluvlastnictví sebou často nese komplikace při případném prodeji. Jak naložit s tím, když máte třeba třetinu či polovinu bytu? A nemůžete se s ostatními spoluvlastníky dohodnout? Nyní tomu hodně pomohla novela Občanského zákoníku, Novela  výrazně omezuje předkupní právo pro spoluvlastníky při převodu podílu na nemovitosti. Prodej části nemovitosti se tak stává mnohem snazším, než tomu bývalo dříve. 

ZÍSKAT NABÍDKU VÝKUPU PODÍLU

Mohu prodat půlku domu nebo bytu?

Ano, pokud nechcete mít starosti s podílem na nemovitosti. Můžeme Vám ji prodat a nabídnout investorům. Tito investoři jednání diskrétně a rychle a nijak nezasáhnou do Vašeho soukromí.  Celou situaci za Vás vyřešíme. Nebudete tak mít s prodejem žádné starosti. 

V případě že máte podíl na nemovitosti tak nás jednoduše kontaktujte a domluvíme se na dalším postupu. 


ZÍSKAT NABÍDKU VÝKUPU PODÍLU

Vlastním podíl a nechci se již podílet na správě nemovitosti

Čím větší podíl máte tím větší práva, ale i povinnosti ke spoluvlastnictví máte. Ve spoluvlastnictví Vás nikdo nemůže nutit setrvávat. V případě že se nedohodnete, můžete Vaši část odprodat. Stává se, že se musíte podílet na opravách a do nemovitosti ještě investovat, než abyste z ní něco měli. Spoluvlastníci po Vás chtějí zaplatit opravy, padají plot nebo střechu či fasádu, která zasahuje k sousedům. Pokud máte s podílem jen starosti a žádný užitek – jistě stojíte před otázkou zda nemovitost prodat třetí osobě. 

Kolik mohu dostat z výkupu podílu nemovitosti?

Vychází se z odhadu tržní ceny nemovitosti, přihlíží se i k okolnostem zda jsou na nemovitosti zástavy, exekuce, věcná břemena atd. Nacenění probíhá individuálně vzhledem ke stavu nemovitosti, počtu podílníků atd. Každé ocenění podílu nemovitosti je specifické a je potřeba probrat individuálně. 

V jakých případech často dochází k výkupu podílu nemovitosti?

Přete se s ostatními spoluvlastníky roky ohledně podílu na nemovitosti? Jeden nechce vyplatit druhého, máte jiný názor na užívání nemovitosti? Vlastní podíly různé části rodin a není možné se domluvit? I na případy, kdy si myslíte že to nemá řešení Vám dokážeme nalézt kupce. 

Zdědili jste část spoluvlastnického podílu ale je Vám to úplně k ničemu? Část můžete odprodat i třetí osobě, pokud se k tomu nikdo nemá. A máte po starostech. 

Stává se, že je na spoluvlastnickém podílu i exekuce, i to lze řešit. Lze prodat i podíly na které se vztahuje exekuce. 

Prodej spoluvlastnických podílů nemovitosti je obvykle táhnoucí se a komplikovanou záležitostí.  Nicméně od 1. 7. 2020 vstoupil v platnost nový zákon a již se na prodej spoluvlastnického podílu nevztahuje předkupní právo. 

Prodej spoluvlastnického podlu

Co mám dělat když chci provést výkup podílu nemovitosti?

Ozvěte se nám vyplněním formuláře a my Vás do 24h kontaktujeme a domluvíme se na dalším postupu. Vše probíhá diskrétně. Navrhneme Vám postup dalšího řešení a možnosti, které se s výkupem podílu nemovitosti nabízí. 

DOTAZNÍK ODHAD CENY PODÍLU NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci