Jak připravit nemovitost k prodeji?

Příprava nemovitosti k prodeji 

Prvních 30 sekund rozhodne o úspěchu prodeje vaší nemovitosti. Lidé se rozhodují na základě emocí. Pokud si lidé vytvoří dobrý první dojem tak máte vyhráno.  

Jak nachystat prostory?

Místnosti by měly být uklizené a působit prostorným dojmem. Nejlépe by měla nemovitost vypadat jako hotelový pokoj. Lepší je také sundat věci z poliček a odstranit všechny osobní předměty, tak aby nebyly vidět na fotografiích. Všechny menší věci a drobnosti odstraňte do jiné místnosti alespoň po dobu focení nebo prohlídek. 

Vkusně naaranžovaný, prosvětlený interiér dokáže zvednout cenu nemovitosti o celých 10 %.

Kvůli nekvalitním fotografiím, mohou potenciálního kupce zbytečně odradit hned v počátku. Cílem je nalákat na prohlídku co nejvíce zájemců, proto není na škodu, když nemovitost vypadá o trochu lépe jak ve skutečnosti. Pokud zájemci příjdou a místo je nějakým způsobem okouzlí už jdou stranou kosmetické vady na nemovitosti nebo jiné překážky, které tam mohou majitelé vidět. 

Jak připravit nemovitost?

Ukliďte a odstraňte drobné věci, které nám většinou doma leží

Pokud je to možné, byt nebo dům vykliďte a ponechte jen něco ze stávajícího zařízení. Pokud je v bytě nábytek po rodičích po nabyté nemovitosti z dědictví, je pravděpodobné, že již nábytek nikdo další používat nebude. Můžete jej tedy dát do sběrného dvora. Našim klientům pomáháme i s vyklizením nemovitosti, protože z vlastní zkušenosti víme, kolik vyklízení zabere času. A jak se do toho majitelům nechce. 

Pokud nemůžete z nějakého důvodu  byt vyklidit, nabízejte ho alespoň dokonale uklizený. Vydrhněte a vyleštěte všechna zákoutí. Pro dekorace platí, že méně je více. Každou místnost můžete doladit jen pár kousky nábytku tak aby nevypadala nemovitost úplně vybydleně. Nejde jednoznačně říci, že je ve všech případech lepší nemovitost vyklidit. Pokud je v nemovitosti moderní nábytek je lepší jej ponechat i během focení a prohlídek. 

V mnoha případech u prodeje nemovitostí pomůže obyčejná výmalba nemovitosti, kdy pak chytne nemovitost nový punc. 

Chcete pomoci s přípravou nemovitosti k prodeji? Kontaktujte nás! Nachystáme nemovitost, tak aby se prodala za co nejvyšší cenu. 

 

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci