Je možné prodat nemovitost v exekuci?

Jak prodat nemovitost v exekuci?

I nemovitost zatíženou exekucí můžete prodat ještě před dražbou. Existuje také možnost navázat spolupráci s investorem a využít zpětného odkupu nemovitosti nebo nájmu a v nemovitosti zůstat bydlet i nadále. 

Najdeme Vám kupce, který Váš dům odkoupí ještě před dražbou, bude společně s Vámi komunikovat s exekutorem. Investor je na základě smluvní dokumentace povinen zaplatit celou částku za dům i exekuční řízení. Dále investor prověří registry a další možnosti dluhů. Jakmile bude vše vyrovnáno, může být nemovitost zbavena exekučního příkazu a převedena na investora. Můžete dokonce prodat i podíl na nemovitosti, který je v exekuci. 

Jak je možné prodat nemovitost v exekuci?

Poté, co dlužník dostane vyrozumění o zahájení exekuce, nesmí svou nemovitost správně právně prodat. Pakliže se dlužník na vyrovnání dluhu s exekutorem nedohodl, přichází na řadu exekuční příkaz k prodeji v dražbě. Současný majitel nemovitosti má sice zakázáno s majetkem nakládat. Nicméně v praxi se můžeme setkat s právními oblikami, které Vám prodej umožní. Naši investoři se zabývají těmito případy denně. Určitě dokáží rozlousknout i Váš případ a zachránit Váš dům před dražbou. 

Nechejte si poradit od odborníků a nemusíte tak přijít o Váš domov – prodejte Váš byt nebo dům v exekuci investorům. Začněte situaci řešit nejlépe co nejdříve než vydraží nemovitost někdo, kdo bude mít úplně jiné záměry. Podíváme se společně na Vaše možnosti a připravíme všechny dokumenty a cenovou nabídku. Je jen na domluvě, zda budete chtít v nemovitosti zůstat nebo ne. 

Všechny Vaše starosti můžete hodit na nás.  Převezmeme za Vás komunikaci s věřiteli. Vyřešíme vše na úřadech, bankách i s exekutory. Zajistíme všechny smlouvy i zápisy. 

Prodejem vaší nemovitosti v exekuci zastavíte vaše dluhy. Navíc můžete využít i služby zpětného odkupu nemovitosti nebo jen nájemného a v nemovitosti zůstat i nadále. 

DOTAZNÍK ODHAD CENY PODÍLU NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci