Výkup nemovitosti

Potřebujete z nějakého důvodu rychle peníze za Váš dům nebo byt? 

V průměru trvá prodej bytu tři měsíce, prodej domu půl roku. Nyní v době koronaviru je doba o něco rychlejší a prodej nemovitostí se zrychluje. Uvidíme co nás čeká v roce 2022. Expresním prodejem můžete mít peníze i dříve než je standardní doba prodeje ale musíte se smířit s nižší cenou zhruba o 15 – 30 %. Pokud to potřebujete ještě rychleji a půjde o výkup můžete počítat až se 70 % snížením ceny oproti tržnímu odhadu. 

 

Jak probíhá výkup nemovitosti?

Cena je oběť za rychlé jednání, proto zvažte zda pro Vás opravdu není výhodnější prodávat standardně s realitním makléřem.

Pokud se rozhodnete jít do výkupu, můžete si nechat předložit nabídky cen několika společností a uvidíte, která se Vám bude nejvíce zamlouvat. Poté co si vyberete společnost, které nemovitost prodáte, je již další postup na domluvě. Vše probíhá diskrétně bez zbytečných průtahů. 

Zástupce společnosti, kterou jste si vybrali, si s vámi domluví schůzku nejlépe přímo na Vaší nemovitosti, kterou požadujete vykoupit. Proběhne analýza stavu nemovitosti. Po prostudování všech dalších okolností – věcná břemena, jiné zatížení a podobně. Vám bude navhrnuta cena pro nákup. Společnost, která bude nemovitost vykupovat by měla zařídit veškeré administrativní podklady.  

Poté Vám bude složena rezervace tedy záloha na nemovitost a můžete převést nemovitost na katastru. Společnost by měla v této chvíli zaplatit kupní cenu za Vaši nemovitost na Váš účet. 

Mohu po výkupu nemovitosti stále bydlet?

Ano někteří investoři Vás nechají ve Vaší nemovitosti i na dále bydlet. Stanová Vám nájemné a můžete doma zůstat. V další fázi můžete od investora dům opět odkoupit. 

Nebojte se nás oslovit pro nezávaznou konzultaci k výkupu nemovitosti. 

Mohu prodat jen spoluvlastnický podíl?

Přečtěte si více v našem blogovém článku o  podílech

DOTAZNÍK ODHAD CENY NEMOVITOSTI ZDARMA

RE/MAX PROFESSIONAL PARTNERS

BRNO A OKOLÍ

telefon

+420 773 750 076

Email

bara.hlavkova@re-max.cz

Rádi Vám pomůžeme s profesionálním a rychlým prodejem nemovitosti. Vždy se snažíme získat co nejvyšší cenu, například aukcí nemovitosti. Obraťte se na nás pro zhotovení odhadu zdarma. Pokud řešíte nemovitost jako pozůstalost v dědickém řízení, jsme Vám také k dispozici a máme s tím bohaté zkušenosti. Nebojte se nás kontaktovat, jen tak pro nezávaznou konzultaci